logo O NÁS PROVOZNÍ DOBA A VSTUPNÉ KUDY K NÁM - KONTAKT VIDEOPOZVÁNKA TECHNIKA MUZEA VE FILMECH AKCE 2016 AKCE 2017 FOTOGALERIE NAPSALI O NÁS VNĚJSÍ EXPOZICE VNITŘNÍ EXPOZICE UPOMÍNKOVÉ PŘEDMĚTY MUZEUM DĚKUJE AKTUALITY BAHNA 2015 VÝSTAVA K 70. VÝROČÍ
logo

TECHNIKA VOJENSKÉHO MUZEA VE FILMECH

Kolja, Tobruk, Obecná škola, Zdivočelá země, Vyprávěj, Lidice, to je jen kratičký výčet známých českých filmů a seriálů, ve kterých se objevila vojenská technika z Muzea na demarkační linii v Rokycanech.

Dalších 150 ks zcela pojízdné vojenské techniky s daty výroby od roku 1918 do současnosti uvidíte ve výstavních expozicích muzea. Velkou vzácností z první republiky je např. štábní automobil Škoda 903 Superb, četnický autokar Walter a replika obrněného automobilu Tatra vz. 30.

Za zmínku však stojí i vojenská technika z II. světové války jako např. legendární Willys MB, GAZ 67, tank T-34, protiletadlová děla a houfnice.

Vojenské Muzeum na demarkační linii v Rokycanech zapůjčilo vojenskou techniku k natočení filmu Kolja. Muzeum Rokycany zapůjčilo vojenskou techniku k natočení filmu Tobruk. Vojenské Muzeum Rokycany zapůjčilo vojenskou techniku k natočení filmu Obecná škola. Vojenské Muzeum na demarkační linii v Rokycanech zapůjčilo vojenskou techniku k natočení filmu Zdivočelá země. Muzeum vojenské techniky Rokycany zapůjčilo vojenskou techniku k natočení seriálu Vyprávěj. Vojenské Muzeum na demarkační línii v Rokycanech zapůjčilo vojenskou techniku k natočení filmu Lidice.

Muzeum na demarkační linii
Šťáhlavská 1284
337 01 Rokycany
tel:736 119 461
tel:603 528 875
e-mail: radka.vavrova@email.cz