logo O NÁS PROVOZNÍ DOBA A VSTUPNÉ KUDY K NÁM VIDEOPOZVÁNKA TECHNIKA MUZEA VE FILMECH AKCE 2015 FOTOGALERIE NAPSALI O NÁS EXPOZICE UPOMÍNKOVÉ PŘEDMĚTY MUZEUM DĚKUJE AKTUALITY

Muzeum na demarkační linii
Šťáhlavská 1284
337 01 Rokycany

Objednávky prohlídek a akcí:
Ing. Vávrová Radka
tel:736 119 461
e-mail: radka.vavrova@email.cz

Ředitel muzea:
František Koch
tel:603 528 875
e-mail: kochf@volny.cz

Kustod muzea:
Tomáš Koch
tel:732 774 779
e-mail: kocht@email.cz

Photo Photo Photo
vnější expozice

OBECNÁ CHARAKTERISTIKA

    Vnější expozice tvoří zejména více než 150 kusů vojenské techniky většinou v plně pojízdném stavu (automobilní technika z období II. světové války, poválečné výzbroje ČSLA, ženijní, spojovací a protiletadlová technika, rozsáhlé expozice obrněných transportérů, tanků a dělostřelectva). Díky plně funkčnímu stavu je vystavovaná technika využívaná při nejrůznějších vojensko historických akcích po celé ČR a zejména tuzemskými a zahraničními filmaři. Můžete si prohlédnout techniku ve které jezdil Nicolas Cage, Nastasja Kinski, Martin Dejdar, Michael York.

NAUČNÁ STEZKA

Naučná stezka čs. stálého opevnění a obrany „Železné opony“
Celým areálem muzea vede naučná stezka čs. stálého opevnění, kdy z pohraničních oblastí byly převezeny jednotlivé pevnostní objekty tzv. lehkého opevnění a zakomponovány do terénu tak, jak sloužily v letech 1936 -1938. Přímo ve vnitřní expozici byla také postavena přesná replika lehkého objektu vz. 37B, která je plně vybavena předválečnou výzbrojí. Do všech objektů mohou návštěvníci volně vstupovat.
Od roku 2014 byla naučná stezka rozšířena o unikátní expozici novodobého opevnění budovaného v ČSR po roce 1948. Nově vybudovaná expozice má za úkol poodhalit alespoň část tajemství poválečného opevnění a seznámit z obranou západní hranice jako celku. V areálu muzea byla vybudována sít podzemních chodeb, ve které může návštěvník procházet jednotlivými typy objektů - navštívit tak budete moci pozorovatelnu, kulometný objekt či objekt s osazenou tankovou věží. Součástí expozice je i výstava s popisy jednotlivých obranných prvků, trojrozměrné exponáty i dioráma o rozměrech 3 x 2m a samozřejmě také dobová kolová technika včetně obrněného transportéru OT-64 SKOT.
Jedinečností naučné stezky je zejména soustředění v jednom areálu jak předválečného, tak i novodobého opevnění a zejména přístupnost všech objektů pro volné prohlídky návštěvníků.

Muzeum na demarkační linii
Šťáhlavská 1284
337 01 Rokycany
tel:736 119 461
tel:603 528 875
e-mail: radka.vavrova@email.cz