Výstava „K obraně vlasti jsme byli připraveni“

Září je v Muzeu na demarkační linii v Rokycanech ve znamení událostí roku 1938

Ve dnech 28.9. - 1.10.2017 rozšířilo muzeum program běžných prohlídek jednotlivých expozic o doprovodný program k událostem mobilizace září 1938. Po celé čtyři dny mohou návštěvníci shlédnout multimediální výstavu „K obraně vlasti jsme byli připraveni“, která byla vybudována za finanční podpory ministerstva obrany a která kromě dobových fotografií, obsahuje také trojrozměrné exponáty vč. kolové techniky a filmový dokument o připravenosti naší armády na obranu republiky. Pro dětské návštěvníky je připravena interaktivní soutěž při které se snaží nalézt pomocí zadávaných indicií číselný kód k mobilizačnímu kufru, ve kterém jsou pro úspěšné řešitele připraveny odměny. Dne 28.9. je po celý den k vidění také dobový tábor finanční stráže a od 14,00 hod. navíc prohlídka s průvodcem zaměřená na události roku 1938 a systém předválečného opevnění. Prohlídka s průvodcem se bude dále opakovat ještě 30.9. také ve 14,00 hod.