Den s technikou – sobota 24. 8. 2024

V sobotu 24. 8. 2024 od 12:00 hod. pořádá Město Rokycany a Muzeum na demarkační linii v Rokycanech akci Den s technikou, tedy program zaměřený na prohlídky, ukázky činnosti a jízdy vojenské techniky a techniky integrovaného záchranného systému.

Program zahájí od 12,00 hod soutěže pro děti, živé diskuse u techniky, výstavy zbraní a spojovací techniky.  Ve 13, 00 hod. budou následovat seskoky parašutistů a dynamické ukázky HZS Rokycany, PČR, čtyřkolek Segway. Stroje značky Segway si budou moci návštěvníci dokonce sami vyzkoušet.

Celým odpolednem nás bude provázet soutěž pro děti Copak je to za vojáka, kdy budou děti pátrat po vojínu Koubovi. Za jeho dopadení dostanou odměny. Připraveny jsou ukázkové jízdy desítek kusů techniky muzea, a to včetně představení jízdních vlastností v terénu.

Unikátní bude také dynamická ukázka, ve které se představí více než 10 nádherných psů moskevského strážního plemene, kteří se k nám sjedou z celé republiky. Toto plemeno bylo vyšlechtěno pro ostrahu vojenských objektů. I o této jejich hlavní úloze v armádě bude hodinová ukázka, při které předvedou mj. i zadržení pachatele.

Vstup je díky finanční podpoře ministerstva obrany a města Rokycany od 12:00 hod. ZDARMA, parkovné á 50,- Kč.

Program:

• 12:00  Živé diskuse u otevřené techniky, Výstavy zbraní a spojovací techniky, Dětské soutěže
  • 13:00  Seskok parašutistů
  • 13:15  Dynamická ukázka čtyřkolek Segway
  • 13:30  Prezentace plemene moskevský strážní pes
  • 14:30  Defilé techniky HZS
  • 14:45   Copak je to za vojáka I.
  • 15:00   Defilé exponátů muzea
  • 15:15    Copak je to za vojáka II.
  • 15:30  Defilé techniky PČR
  • 15:45  Copak je to za vojáka III.
  • 16:00  Dynamická ukázka čtyřkolek Segway
  • 16:15 Dynamická ukázka HZS Rokycany