Replika tanku Panther Ausf. A

Replika tanku Panther Ausf. A - nejlepší německý tank II. světové války!

Nejnovějším přírůstkem mezi vystavovanými exponáty Muzea na demarkační linii v Rokycanech je replika tanku Panther Ausf. A – nejlepšího německého tanku II. světové války. Tank byl postaven během tří měsíců na zakázku ruské filmové produkce v měřítku 1:1 dle přesných nákresů. Pro podvozek byla využita část tanku VT- 55. Vystavován je společně s dalšími 190 ks vojenské pásové a kolové techniky. Rokycanské muzeum je jediné v republice, kde tento unikát můžete spatřit. Tento německý střední tank byl vyráběný v letech 1942 – 45 a představoval reakci na bojové úspěchy sovětského středního tanku T 34/75 ze kterého převzal především široký pancíř. Panther měl ale výkonnější a přesnější kanón KvK 42L/70. Nasazeny byly poprvé v bitvě u Kurska, pro nevyzrálost konstrukce jich ale na toto bojiště pro poruchy polovina nedojela. Pozdější verze Panthera Ausf. G již tyto problémy neměla.

Galerie stavby tanku